1. CREDITREFORM

    Creditreform

    Creditreform

    Tere tulemast Creditreform Eesti kodulehele!
     

    Creditreform Eesti OÜ on võlgade sissenõudmisega tegelev ettevõte, mis on tegutsenud Eestis alates 2002. aastast.
     

    Loe edasi...

  2. VÕLGADE SISSENÕUDMINE

    Võlgade sissenõudmine

    Võlgade sissenõudmine

    Võlgnik asub Eestis või välismaal?
     

    Nõuame võlgnevusi sisse olenemata võlgniku asukoha riigist.
     

    Loe edasi...

  3. VÕLGADE ENNETAMINE

    Võlgade ennetamine

    Võlgade ennetamine

    Kuidas ennetada võlglaste tekkimist?
     

    Koostöös meiega on võimalik muuta raha liikumise kiirust ja likviidsust veelgi paremaks.
     

    Loe edasi...

  4. VÕLGNIKULE

    Võlgnikule

    Võlgnikule

    Kas Teie võlgnevus on antud menetlemiseks inkassoettevõttele Creditreform Eesti OÜ?
     

    Olete saanud meilt inkassonõudekirja?
    Võtke meiega kindlasti ühendust ja leiame üheskoos parima lahenduse!
     

    Loe edasi...

  5. VÕTA ÜHENDUST

    Võta ühendust

    Võta ühendust

    Kui Te soovite saada pakkumist, Teil on tekkinud küsimusi või soovite rohkem informatsiooni meie tegevuse kohta, võtke meiega julgesti ühendust.
     

    Täida vorm

Uudised

Suurem kütteperiood möödas - mis saab võlgnikutest?

Igal aastal on pärast pikka talvist kütteperioodi paljudel korteriühistutel probleeme ühistu liikmetega, kes ei ole suutnud toime tulla jooksvate kommunaalarvete tasumisega. Sel aastal on seda probleemi süvendanud lisaks ebatavaliselt pikale talvele ka asjaolu, et mitmete soojusettevõtete tariifid tõusid. Samuti avanes elektriturg, mis tõi endaga kaasa märkimisväärse hinnatõusu.

Pidevalt võlgu jäävad ühistu liikmed mõjuvad pikemas perspektiivis negatiivselt ühistu majanduslikule seisule, halvemal juhul võivad viia isegi pankrotini. Selleks, et ajutine võlgnik ei muutuks krooniliseks võlgnikuks tuleb tegutseda kohe. Creditreform Eesti tegevjuhi Reimo Tomingase hinnangul on korteriühistu võlgnikutega tegelemiseks erinevaid võimalusi.

Esiteks võib korteriühistu tegeleda ise aktiivse meeldetuletamisega. See võib osutuda teinekord aga keeruliseks, kuna üldjuhul on võlgniku näol tegemist naabri või tuttavaga, kellele tullakse hädas vastu, pikendades pidevalt maksetähtaegu.

Teiseks võib pöörduda professionaalse inkassofirma poole, kelle igapäeva tööks ongi just võlgnevustega tegelemine. Inkassofirma kasuks räägivad paljud aspektid - varasem kogemus, kompetentsus, järjepidevus ning pühendumus. Pöördudes pädeva inkassofirma poole võib korteriühistu olla kindel, et võlgnikuga tegeletakse pidevalt ja soovitud tulemused on kiired tulema. Tänu kogemustele ja pädevusele oskavad spetsialistid soovitada, millal on õige aeg pöörduda kohtu poole. Üldjuhul pakub võlgnevuste sissenõudmisega tegelev ettevõte ka õigusabi teenust. Ka  kohtutäiturid on seisukohal, et efektiivsemate tulemuste saavutamiseks peaks ühistu kasutama just inkassofirma abi.

Tulenevalt eelnevast on Tomingase hinnangul oluline, et korteriühistu juhatus paneb oma põhikirjas paika täpsed ajavahemikud juhuks, kui  võlgnik siiski oma lubadustest kinni ei pea ja võlgnevust ei likvideeri. Lisaks oleks mõistlik sõlmida juba varasemalt sobiva inkassofirmaga leping, et võlgniku tekkimisel ei peaks enam formaalsustega tegelema ja saaks koheselt sissenõudmist alustada. Ainult nii saab ära hoida probleemi süvenemise ja korteriühistu makseraskused.

   

Soovid rohkem infot?

  Võta ühendust

Vaata, kes ei täida oma kohustusi!

Võlglased